Naiskond võttis hooaja esimese võidu!

Pühapäeval (21.07) toimus FC Elva esindusnaiskonna hooaja üheteistkümnes mäng kui naiskond sõitis Tartusse külla Tartu JK Tammeka II naiskonnale, et maha pidada Lõuna-Eesti derbi. Avavile kõlas kell 13:00 Sepa Jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul.

FC Elva naiskond vs Tartu JK Tammeka II mängujärgne võiduring / FOTO: Deniss Samoilov
FC Elva (N) - Tartu JK Tammeka II (N) 2:0 (2:0)
1:0 31' Marie Pau
2:0 38' Eneli Õigus

Hoiatused: -
Eemaldamised: -
Pealtvaatajaid: 36

Naiskond on sel hooajal pidanud hooaja esimeses pooles leppima 3 viigi ja 7 kaotusega ning võit on olnud mitmes mängus käega katsutav, kuid on jäänud siiski kätte saamatuks kuni eilseni. Kui naiskond mängule saabus oli väljas ligikaudu 27 kraadi ning iga mängija sai aru, et tuleb raske mäng ning igaüks peab ise meeletult võitlema, et me suudaks teha hea mängu. Mäng algas Tammeka poolt väga kiire tempoga ning me suutsime sellega kiiresti kohaneda ning väga ohtlike olukordi ei tekkinud. Mäng oli esimesel poolajal väga võrdne ning oli olukordi kus mõlemad võistkonnad suutsid üles ehitada hea rünnaku, kuid ühtegi väravat kuni 31 minutit ära realiseerida ei suudetud. Meie naised asusid mängu juhtima 1:0 Marie löödud väravast, mis tõi mängu väga hea positiivse energia, kuid üheskoos teadvustasime endale, et nüüd on oluline hoida enda väljakupool puhas ning mitte anda head olukorda ära. Juba 7 minutit hiljem suutis meie kapten Eneli lüüa Sascya väga heast nurgalöögist peaga värav ning asusime mängu vägevalt juhtima seisuga 2:0. Emotsioonid olid väga üleval, keskendumine väga hea ning ühtegi palli ei antud ilma võitluseta ära. Teisele poolajale läksime vastu sama energiaga ning poolaja esimese poole suutsime hoida palli edukalt vastase poolel. Tegime ka vahetused ning Annika asus paremasse ääreründesse, Sirli paremasse äärekaitsesse ning Heleri keskväljale. Treener Deniss andis meie kauaaegsele keskkaitsele Kaisa Liinale võimaluse proovida tipuründe positsiooni. Kaisa ei suutnud mõned sekundid uskuda, et selline muudatus toimub, kuid kui ta oma uuele positsioonile jõudis näitas ta väga head liikumist ning suutis tekitada vastasele väga ohtliku olukorra kui Kätriin-Elise söödust sai mööda kaitseliinist, suutis väravavahist mööda mängida, kuid kahjuks läks löök napilt postist mööda. Nagu Kaisa ka ise peale mängu lausus, siis esimese korra kohta tipuründes võib rahule jääda. Mängu teise poole suutis vastane palli enda valduses hoida ning tekitada mitmeid rünnakuid, kuid suutsime olukorrad ilusti ära lahendada.

Peatreener Deniss Samoilov: "Hea meel, et saime lõpuks hooaja esimese võidu kätte. See oli äärmiselt vajalik! Tegelikult olime ka varem häid mänge teinud, kuid soovitud tulemust ei saanud. Sel korral mängisime hästi ja kontrollisime kogu mängu. Hea meel ka selle üle, et ei lasknud endale väravat lüüa. Loodetavasti annab see võit tüdrukutele rohkelt eneseusku ja saame siit hea emotsiooniga järgmisele mängule vastu minna."

Mängu parim mängija Kaisa Liina Keps: "Hooaja esimene võit on käes ja pean tunnistama, et see on ikka üks magus tunne. Minu jaoks tegi eriliseks mängu veel ka see, et kuigi üldjuhul mängin ma alati keskkaitses, avanes mul sel korral mängu lõpus võimalus proovida oskusi ka tipuründes. Tänu tiimikaaslaste heale eeltööle tekkis ka üks suurepärane värava löömise võimalus, kuid paraku see kord seda realiseerida ei õnnestunud. Samas tundus mulle, et vastaste kaitseliini taha avanemine tuleb mul küllaltki hästi välja – tõenäoliselt tänu sellele, et kaitsjana olen õppinud liini jälgima. Olen kindel, et kui mulle veel mõni võimalus sel positsioonil mängimiseks antakse, löön oma värava lõpuks ka ära ning kes teab, võib-olla tulevikus näebki mind juba rohkem vastaste värava all võrke sahistamas. Tiimiga tahaksime oma esimesest võidust kasvatada kindlasti välja võitude seeria ning sellele saavad kaasa aidata ka kõik fännid, kellel on võimalus FC Elva naiskonda ergutama tulla juba pühapäeval. Kuigi see kord ma ise palli platsil taga ajada ei saa, luban, et meie naised annavad endast kõik ja näete emotsionaalset ja loodetavasti väravarohket mängu!"

Naiskonna järgmine mäng toimub FC Elva Jalkafesti raames 28. juuli kell 18:00 Elva Nike Arenal. Kallid fännid, kohtumiseni mängul!