Meeskond võitis Kambjas 3:0

Täna toimus II-liiga 17. vooru kohtumine, kus FC Elva oli 3:0 seisuga parem lähirivaalist SK10 II võistkonnast. Mängus tegid skoori J. Kuresoo kahel- ja Raido Kuus ühel korral. Võiduga tõusis FC Elva vähemalt kolmandale kohale.
Pealtvaatajad: 20

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus (75. Karl Mark), Karl Bussov, Veiko Kütt, Veiko Haan, Henry Eichelmann (88. Oliver Käkk), Jürgen Kuresoo, Kaarel Tinn, Mihkel Kuresoo, Raido Kuus (88. Kerdo Puusalu), Tarmo Kerro (66. Kaupo Süld)

FC Tarvastu - Tallinna FC Flora III             5 : 4
Türi Ganvix JK - Paide Kumake                  4 : 1
Vändra JK Vaprus - Keila JK                       4 : 0
Pärnu Linnameeskond II - HÜJK Emmaste  19.08.12 12:00
Viljandi JK Tulevik - Sörve JK                      19.08.12 15:00
JK Luunja - FC Nõmme United                    19.08.12 18:00

Üle pika aja tuli FC Elva esindusmeeskonnal võtta ette teekond võõrsil mängule, õnneks polnud vaja kaugele minna.
Mõnusalt suvisel päeval pidi FC Elva läbi ajama Kaarel Tani ja Taavi Aasmäeta, kes olid selleks mänguks mängukeelu all.
Kohtumine algas paremini SK10 II-le, saadi paremini oma mäng käima, seejuures midagi väga ohtliku Elva värava all ei sündinud, mida aeg edasi, seda rohkem hakkasid elvakad kahevõitlusi võitma ja ühe sellise surve tulemusena sündis mängu avavärav. Vasakult äärelt tegi J. Kuresoo nii hästi pressingut, et keskkaitses tegutsenud mängiv treener jäi hätta klaarimisel ja elva mängumees lõi palli külmavereliselt Alandist mööda. Peale väravat oli juba paremaks pooleks FC Elva, kes kontrollis mängu käiku. SK10 parimad momendid tekkisid kiirünnakutest Eero Eessaarel, kelle üle puusa löök maandus värava küljevõrgus ja ohtlikult pääses löögile Ergo Eessaar, kelle löök lendas üle värava. Mõlemad mehed on sellel hooajal heas hoos ja löönud vastavalt 25 ja 20 väravat oma klubi kasuks. Esimene poolaeg sellega lõppes.
Teine poolaeg algas paremini jällegi võõrustajatele, 1:0 eduseis oli elvakaid uinutanud ja taas oli kohe raske mängurütmi leida. SK10 löögid olid täna taas ebatäpsed ja ründajate lahendused ei olnud kõige paremad. Kui oli veerandtund teisest poolajast mängitud sai FC Elva ka korralikumalt mängu taas sisse, selle kinnituseks lõi Raido mänguseisuks 2:0. Ründaja näitas üles head pallikontrolli, keeras ümber teda markeerinud kaitsja ja lükkas palli Alandi külje alt väravasse. Mäng oli jätkuvalt võrdne ja paaril korral päästis FC Elvat Arvo Käkk ja korra oli õigel kohal Haan. Kohtumise lõpuminutitel suurendas J. Kuresoo edu kolmeväravaliseks, ääreründaja sai kastis palli tegi paar petteliigutust ja kõmmutas palli lati alla! Sellega oli mängu saatus lõplikult otsustatud ja vahetusest pääsesid väljakule elvakate järelkasvu noormehed.

Järgmine kohtumine liigas toimub 26. augustil, kui külla tuleb Marek Naarise koduklubi FC Tarvastu, esimene kohtumine Soe staadionil lõppes tulemusega 1:1. Viimastes kohtumistes on mõlemad võistkonnad mänginud kaotusteta, tõotab tulla väga põnev jalgpalliõhtu!