Liigaliider murdis FC Elva esinduse mängu lõpus

Esiliiga kuuendas voorus kaotas FC Elva esindusmeeskond võõrsil Tallinna JK Legionile 1:4. Pealtnäha lootusetu lõppskoor siiski ei peegelda mängu käiku.

Kasutaja FC Elva foto
Raudvara Veiko Kütt/Foto: Cristel Jakobson
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "Liidriga mäng tekitab kahetisi tundeid. Ühelt poolt on ärevus ja pinge, et peame mängima meie liiga parimatega. Teiselt poolt lisab see juurde motivatsiooni, tõestamaks, et olema vastaste väärilised."

Meie traditsiooniline kommentaator Karl Bussov ilma peale ei lootnud: "Kui keegi teeks mängu kommentaari generaatori oleks ma väga õnnelik. Tuleb raske mäng ja kevade soojusest abi loota pole."

LÄKS!

FC Elva algkoosseis ning vahetusmängijad Legioni vastu

Väljakuperemehed hakkasid koheselt dikteerima, aga mitte niivõrd õnnestunult. Meie mehed surusid Legioni kõrgelt ning olid kaitses agressiivsed, Legioni üritused liiga ohtikult ei lõppenud. Teenisime karistuslööke ning ehitasime rünnakuid, aga viimasel hetkel suutis alati vastase kaitsja jala vahele panna. 21. minutil läks kodumeeskond juhtima, kõrgliiga kogemusega tehti meile kaitses ära. 28. minutil löödi meile teinegi värav. Elva meestele ulatas abikäe vastane, Veiko Kütt vastase karistusalas oma meest, pallile pani jala vahele vastane ning omavärav oli tõsiasi, poolajale mindi 1:2 kaotusseisus. Mängus oli kõik veel lahtine.

Teisel poolajal oli meie meeste jaoks selgem, kuidas vastase rünnakuid peatada, sellega saadi hästi hakkama. Elva suundus aina kindlamalt rünnakutele, 56. minutil olime suurte jõududega rünnakul ning lõime peale, aga pall lendas üle otsajoone. Legion alustas ruttu rünnakut ning läks oskuslikult mängu 3:1 juhtima, kahjuks jääb värava legitiimsus küsitavaks, sest Legion mängis lahti liikuva palli. Elva tegi kolm vahetust, muutust oli tunda ning vaid õnnest jäi puudu, et oleksime 100% väravavõimalusi saanud. Mängu viimased kümme minutit olid keerulised meie jaoks, väsimus andis eelise kodumeeskonnale, kes 81. minuti väravaga mängu otsustasid.
Legioni meeste individuaalsed oskused ning kõrgliiga kogemus otsustasid mängu saatuse. Positiivset leiab siit mängust meie jaoks küllalt.

13. aprillil kell 13.00 Wismari staadionil

Tallinna JK Legion - FC Elva 4:1 (2:1)
21. Stefan Tšendei, 28., 56. Rejal Alijev, 81. Marek Šatov - 39. ov. Artur Šarnin

Hoiatused: 38. Giorgi Gvinašvili, 57. Dmitri Kovtunovitš, 71. German Ussov - 47. Karl Bussov
Mänguolud: +5, pilves ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 48
Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Sander Saga, Marto Kiisk

Legion: Eduard Orehhov, Dmitri Kovtunovitš, Artur Šarnin (46. Andrei Sidorenkov), German Ussov, Šahrijar Abdullajev, Deniss Vnukov, Giorgi Gvinašvili, Marek Šatov, Maksim Lipin, Stefan Tšendei (73. Kirill Vinogradov), Rejal Alijev (86. Roman Grigorevski).
Varus: Nikita Kajalin, Vsevolod Zassuhhin, Kirill Vinogradov, Aleksandr Volodin, Roman Grigorevski, Sergei Bilinski, Andrei Sidorenkov.

Elva: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo, Veiko Kütt, Martin Thomson, Karl Bussov (59. Henri Härm), Paul-Feliks Frei (65. Tarvo Timm), Deniss Samoilov, Markus Lokk, Jürgen Kuresoo, Kaarel Tinn (63. Ats Joandi), Veiko Maidla.
Varus: Karl Kruus, Naatan Siimeon Tamm, Henri Härm, Ats Joandi, Tarvo Timm.

FC Elva tänab mitmeid fänne, kes mängu vaatamas käisid! FC Elv esindusmeeskond jätkab Esiliigat tuleval laupäeval kodusel Nike Arenal, kui külla sõidavad Pärnu JK Vapruse mehed! Avavile 20. aprilli kell 13:00! Tule toeta omasid kodus!