Kaheksa hoiatust ja 1:1 viik Viljandi JK Kotkastega

Pühapäeval toimunud III-liiga 19.vooru kohtumises näitas väljakukohtunik hoiatuskaarti 11 korral. Kummagi võistkonna rivistusest eemaldati üks mängija, FC Elva II poolelt Tani ja JK Kotkaste poolelt Meister. FC Elva II vajas hädasti võitu, et püsida II-liiga kursil. Lõpptulemus 1:1 oli külalistele rohkem meelt mööda.
12.09.2010 kell 12:00 III-liiga Lõuna 19.voor, Elva linnastaadion
FC Elva II - Viljandi JK Kotkad 1:1 (0:0)
Väravad: 87. Kerro - 77. Ilves
Hoiatused: 30. Tinn, 31. Kütt, 33. Aasmäe, 40.,52. Tani, 61. Soonberg, 90.+3. Eichelmann, 90.+3. Bussov - 31. Rosin, 41.,62. Meister
Eemaldamised: 52. Tani - 62. Meister
Kohtunik: Andreas Vaks
Abikohtunikud: Martin Lubi, Alo Ilves
Pealtvaatajad: 40

FC Elva II: Arvo Käkk, Karl Bussov, Rando Kuus, Veiko Haan, Veiko Kütt, Evert Soonberg, Mihkel Kuresoo (85. Andreas Tobreluts), Kaarel Tani, Kaarel Tinn (46. Henry Eichelmann), Raido Kuus, Taavi Aasmäe (46. Tarmo Kerro)

Hooajalõpu üks olulisem mäng kujunes tõeliseks kohtuniku etenduseks. Mõistmatult palju hoiatuskaarte ja ebakindlus otsuste tegemisel, rikkusid mängijate tuju. Mäng see eest oli huvitav ja pingeline, tabeli kolmas ja neljas võistkond väärisid teineteist. Esimesel poolajal väga häid võimalusi võistkondadel ei tekkinud.
Teisel poolajal läks alles andmiseks, juba 52.minutil otsustas kohtunik, et Tani tehtud viga on hoiatuskaardi vääriline. Kuna see oli Tanile teine hoiatus, siis järgnes ka eemaldamine. FC Elva II mängis edasi nagu poleks ühemehelises vähemuses. 62. minutil tuli väljakult lahkuda JK Kotkaste keskkaitsjal Meistril. Kaitsjal ei jäänud muud üle kui Bussovi soolo veaga nullida. FC Elva II otsis väravat ja mitmel korral sai Kerro healt positsioonilt löögil. Ühel korral otse väravavahi sülle ja teisel korral tabas pall väravaposti. 77.minutil tegid JK Kotkad kiirrünnaku, millest Ilves külalised juhtima viis. Kodumeeskond pani peale kõva surve ja 87.minutil suutis Kerro oma eelmised eksimused heastada ja viigistas mänguseisu. See seis sobis paremini külalistele, kuna teises olulises kohtumiseks oli JK Luunja 3:1 parem FC Lootosest.

Järgmine kohtumine toimub võõrsil 19.septembril kell 12:00 Põltsamaal kohaliku JK Spordi vastu.

FCF Järva-Jaani SK - Tartu Ülikool Fauna 2 : 3
Jõgeva SK Noorus 96 - FC Tabivere 3 : 1
JK Luunja - Põlva FC Lootos 3 : 1
EMÜ SK - Põltsamaa JK Sport 1 : 3
FC Otepää - Valga FC Warrior II 4 : 0