Vändra võttis tugeva teise poolajaga võidu, mõlemad võistkonnad pääsesid Esiliiga B tasandile

Laupäeval toimus viimane II-liiga kohtumine, mille järel tuli 0:3 Vändra JK Vapruse paremust tunnistada. Esimese poolajal väga hästi tegutsenud FC Elva ei leidnud teisel poolajal enam sellist rütmi ja koostööd, ning tekkinud ruumi ja võimaluse kasutasid paremini võõrustajad.
Pealtvaatajad: 50

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Karl Mark, Veiko Haan, Veiko Kütt, Jürgen Kuresoo, Kaarel Tinn, Kaupo Süld, Mihkel Kuresoo, Tarmo Kerro (46. Madis Vihmann), Raido Kuus

Tallinna FC Flora III - Viljandi JK Tulevik1 : 13
Keila JK - HÜJK Emmaste1 : 2
Türi Ganvix JK - FC Nõmme United8 : 1
Paide Kumake - Sörve JK5 : 1
Pärnu Linnameeskond II - FC Tarvastu1 : 5
JK Luunja - Tartu SK 10 II1 : 9

Viimane kohtumine II-liigas ei määranud enam sisuliselt mitte midagi, kuid Vändral oli võidu korral võimalus FC Elvat ühe punktiga edestada. Viimaseks vooruks oli see justkui loodud mäng, kahjuks pidi FC Elva läbi ajama mitme mängijata, kes seda võistkonda vedanud. See andis jällegi võimaluse noorematele kasvandikele.
Enne kui teeme lühikese kokkuvõtte mängust, saame mõlema võistkonna puhul tuua välja sarnasusi. Mõlemad võistkonnad võitsid ülekaalukalt oma tsooni III-liigad hooajal 2011, mõlemad arendavad hoolega järelkasvu võistkondi ja tegelevad jalgpallikultuuri arendamisega oma kodulinnas.
Kohtumine oli võistkondade vääriline eriti esimesel poolajal, kus ehk paremini sai hakkama FC Elva, kuid väravani ei jõutud. Väga silmapaistva esituse eesliinis tegi Kaupo Süld, kes suutis enamus lahtised pallid võita ja need oma meeskonna mängijatele toimetada. Mitmel korral näitas oma ohtlikust Jürgen Kuresoo, kuid väravani ei jõudnud, karistuslöökide ekspert Tinn pani Vändra väravavahi paaril korral näitama oma meisterlikkust ja kaitsetöös tegutseti meeskondlikult.
Üks moment uinumist ja karistus oligi käes, 23. minutil viis Kravtšenko oma meeskonna juhtima. Eelnenud olukorras tekkis ebakõla FC Elva väravavahi ja kaitsjate koostöös, mille tulemusena vastane täiesti markeerimata pealöögi sai sooritada. Muidugi oli Vaprusel momente veel, kuid need ei kujutanud endast nii suurt ohtu ja olukorrad klaariti enne elvakate karistusala.
Teine poolaeg toimus mängupildis muudatus, palju paremini hakkasid tegutsema Vändra pallurid ja FC Elva ei suutnud enam töötada samas rütmis nagu esimesel poolajal. Väga hea võimalus mäng viigistada oli Kaupo Süldil, kelle käärlöök lendas siiski korralikult üle värava.
64. minutil eksisid vastase katmisega Elva meeskonna keskkaitsjad ja tekkinud ruumi kasutasid vändrakad edukalt, 2v1 olukorras oli Randol väga raske peatada kahte Vändra mängijat ja peale söötu pääses Ojala 1v1 Käkkiga, kes viimasest mööda mängis ja palli tühja väravasse suunas. Mäng jätkus ja ei olnud veel selge lõpptulemus, väga hea moment FC Elva poolelt oli Jürgen Kuresool, kes enda õnnetuseks ei tabanud palli vastaste karistusalas. Mängu lõpu poole sai tabamuse kirja taas Kravtšenko, kes kasutas ära FC Elva kaitsjate segaduse karistusalas ja viis oma meeskonna juba 3:0 juhtima. Elvakad mängisid lõpuni ja proovisid lüüa kohtumises auväravat, hea võimalus oli Jürgenil peaga, aga löök lendas väravast mööda.

Võimalus tänada FC Elva mängijaid ilusa hooaja eest avaneb juba kolmapäeval, kui vastaseks Eesti rekordmeister FC Flora. Saadame poisid koos väljateenitud pausile!