FC Ararat TTÜ vastu alistuti 0:1

Pühapäeval tegi meeskond oma liigadebüüdi Esiliiga B-s, kui kohtuti Tallinna FC Ararat TTÜ-ga. Kohtumise ainus värav sündis 72. minutil, kui vasturünnakul oli täpne Vladimir Kuzmin. Mitmed head võimalused olid ka elvakatel, aga seekord jättis soovida vähene praktika palliga.
23. märtsil kell 16:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
Tallinn FC Ararat TTÜ vs FC Elva  1:0 (0:0)
Värav: 72. Vladimir Kuzmin
Hoiatused: 23. Rainer Põld, 31. Maksim Novikov, 75. Andrei Savotškin - 53. Tarmo Kerro
Mänguolud: -1, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 20
Peakohtunik: Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Tiit Kivisild, Andres Jahimaa

FC Ararat: 1-Zguro, 13-Aasma (65. 27-Sinivee), 5-Novikov, 4-Põld, 10-Arutjunjan, 18-Lahmanov, 3-Belozjorov, 36-Savotškin, 17-Kuzmin, 16-Antonov (78. 11-Kelder), 7-Harutjunjan.
Varus: 27-Sinivee, 11-Kelder, 33-Pulkkinen.

FC Elva: 1-Käkk, 4-Bussov, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 12-Haan, 17-J. Kuresoo, 14-Eichelmann, 18-M. Kuresoo, 13-Sammul (46. 19-Naaris), 11-Raido Kuus (82. 21-Aasmäe), 9-Joandi (46. 7-Kerro).
Varus: 3-Thomson, 21-Aasmäe, 7-Kerro, 19-Naaris, 15-Samoilov.

Esimeses mängus pidi FC Elva läbi ajama keskväljamootori Kaarel Tinnita. Tema koha asendas keskväljal Henri Sammul.
Kohtumine algas elvakatele väga hästi, suudeti teha kõrget ja agressiivset pressingut ning vastasel oli tõsiseid raskusi oma kolmandikult pääsemisega. Tekkis palju poolvõimalusi, aga korraliku lõpplahendust ei leitud. Poolaja keskel hakkas ka FC Ararat TTÜ mängu sisse saama ja tekkis rohkem momente FC Elva värava lähistel. Probleeme tekitasid võõrustajate keskkaitsjate osavad tõusud palliga keskväljale, millega tekitati arvuline ülekaal ja kontrolliti mängu. Esimesel poolajal väravaid ei sündinud.
Teine poolaeg tegi FC Elva kohe kaks vahetust, mis mängupildile algseltmuudatust ei toonud. Esimese veerandtunni jooksul oli elvakatel tõeliselt raske, et välja saada oma kolmandikult, Ararati keskväljamehed liikusid ja kontrollisid palli kindlalt. Mida mäng edasi, seda lahtisemaks ja võrdsemaks taas läks. Enne Ararati väravat oli FC Elval paar head momenti, kuid omavaheline koostöö ei olnud tasemel ja lahendused lõppesid vastaste väravavahi süles.
72. minutil sündis mängu ainus värav, FC Elva võitis keskväljal palli ja toimus kiire reaktsioon rünnakusse, mille tulemusel kaotati pall ja Ararat tegi omakorda vasturünnaku. Paremalt äärelt pääses läbi noor mängumees, kelle sööt leidis Kuzmini, kes sellel korral ei eksinud - 1:0 võõrustajatele! Jätkus kõva FC Elva surve, kuid osavate Ararati mängijate vastu jäi koostöö puudulikuks.
Tänu paremale füüsisele oldi just viimased kümme minutit Araratist paremad, puudu jäi teineteise mõistmisest ja täpsusest. Mängu viimastel sekunditel avanes FC Elval veel üks väga hea moment, aga vastaste kaitsja jõudis enne Aasmäe löögisooritust pallini. Hooaja esimene mäng koos selle võimalusega lõppes.

Kohtla-Järve JK Järve - JK Sillamäe Kalev II              0:3
Tallinna FC Flora III - Tallinna JK Legion                  2:3
Tallinna JK Dünamo - Nõmme JK Kalju II                   03.04 19:30
HÜJK Emmaste - Pärnu Linnameeskond                   03.04 19:30

Liigatabel

Järgmine kohtumine 31. märts kell 19:30 Sportland Arenal, kui vastaseks eelmisest hooajast tuttav ja väga tugev HÜJK Emmaste.