FC Elva röövis võõrsilt võidupunktid

Töökas esitus aitas FC Elval vastaste esimese poolaja surve üle elada. Teisel poolajal olime juba ise ohtlikumad ja lõime otsustava võiduvärava.

17. septembril kell 17:45 Maardu linnastaadion (Karjääri 4, Maardu)
Maardu FC Starbunker - FC Elva  0:1 (0:0)
Värav: 71. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 23. Ilja Krivošein, 50. Andrei Katsimon, 75. Deniss Kovtun, 82. Klimentii Boldõrev, 89, Dmitri Denissov - 40. Rasmus Sikk, 52. Deniss Samoilov
Peakohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Jaan Roos, Ain Alev
Pealtvaatajaid: 55

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 2-Sikk, 11-Altsaar, 3-Thomson, 5-Kuus, 15-Samoilov, 4-Bussov (87. 10-Kiho), 17-J. Kuresoo, 14-Frei (90.+1. 20-Mekk).

Suluseisud:                 0:1                   0:0                    0:1
Vead:                          7:5                   5:5                    12:10

FC Elva pääses esimesel poolajal napilt kaotusseisu jäämisest

Mäng oli algusest peale väga hea tempoga. Mõlemad meeskonnad olid võitluseks hästi valmistunud. Poolaja keskpaigaks läks initsiatiiv koduvõistkonna kätte. Maardu kaitsjad kasutasid ära selle, et FC Elva mängis kõrge kaitseliiniga ja mängisid häid sööte meie kaitsjate seljataha. Kaitsjad jäid kiirete ründajate vastu hätta ja vastased pääsesid mitmel korral meie väravavahiga silmitsi. Meie õnneks oli hea päev Arvo Käkkil, kes oli alati õigel ajal õiges kohas, blokeerides vastaste pealelöögid. Samuti olid ohtlikud vastaste standardolukorrad. Maardu mängijad said mitmel korral nurgalöögi järel löögile. FC Elva ei suutnud esimesel poolajal vastaste väravat eriti ohustada.

Jürgen Kuresoo lõi FC Elva võiduvärava

Teisel poolajal oli mäng suures plaanis sarnane. Keskväljal käis tõsine võitlus ja Maardu valdas palli pisut rohkem kui FC Elva. Mida rohkem aeg edasi läks, seda kärsitumaks muutus vastaste mäng. Vastased eksisid FC Elva surve tulemusena tihti ja andisd järjest rohkem valesööte. Elva mehed tegid kohe kiired vasturünnakud, mille tulemusena hakati vastaste väravat ohustama. 71. minutil võitis FC Elva jälle keskväljal palli. Deniss Samoilov andis pärast palli võitmist kiiresti söödu vasakule äärele, kust oli rünnakule jooksmas Jürgen Kuresoo. Jürgen pääses kaitjate eest minema ja lõi kiirrünnaku lõpetuseks palli ilusti väravasse. FC Elva värava järel otsisid vastased paaniliselt vastuväravat. FC Elva meeskondlik kaitse töötas mängu lõpus hästi ja midagi väga ohtlikku vastased enam korda saata ei suutnudki. Hoopis FC Elva oli see kes vasturünnakutest teravusi lõi. Mängu lõpus oli FC Elva lähedal iluväravale, kui Martin Thomson tegi karistuala tagant väga hea löögi, mis oli lendamas värava alumisse nurka. Maardu väravavaht tegi seekord väga head tööd ja tõrjus suurepärase hüppe abil Martini löögi. Lõppseisuks jäigi 1:0 FC Elvale.

FC Elva järgmine mäng on juba pühapäeval kell 16:00, kui kodus võetakse vastu Tallinna FC Infonet II, kes on hetkel väga heas hoos.