FC Elva mängis HÜJK Emmaste üle ja sai teenitult kolm võidupunkti

FC Elva ründas kogu kohtumise jooksul väga hästi ja lõi vastase väravasse kolm palli.

28. septembril kell 16:00 Elva linnastaadion (Tartu mnt. 12, Elva)

FC Elva - HÜJK Emmaste  3:1 (1:1)
Väravad: 45. Paul-Feliks Frei, 62., 71. Jürgen Kuresoo - 7. Reimo Oja
Hoiatused: 57. Rando Kuus, 81. Tarmo Kerro, 87. Deniss Samoilov - 29. Ergo Reinvald, 65. Vahur Vahtramäe, 81. Tauri Tursk
Peakohtunik: Veiko Mõtsnik
Abikohtunikud: Silver Sepp, Egerd Pajustik
Pealtvaatajaid: 174

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 11-Altsaar, 22-Avasoo, 7-Kerro (89. 20-Mekk), 15-Samoilov, 5-Kuus (58. 4-Bussov), 17-J. Kuresoo, 14-Frei.
Varus: 12-Toom, 4-Bussov, 10-Kiho, 20-Mekk.

Statistika                   I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               10:2                 4:1                    14:3
Raamidesse:              4:1                   2:0                    6:1
Ohtlikud rünnakud:     11:1                 5:4                    16:5
Nurgalöögid:               4:0                   1:1                    5:1
Suluseisud:                 1:3                   2:1                    3:4
Vead:                          2:8                   6:5                    8:13

Vastased asusid kiiresti juhtima

Elva meeskond sai väga hästi mängu sisse. Pall liikus ladusalt ja FC Elva ründajad jõudsid juba esimese viie minuti jooksul kahel korral heale löögipositsioonile. Sellest hoolimata olid hoopis vastased Tallinnast need kes kohtumist juhtima asusid, kui 7. minutil eksis FC Elva meeskond rünnaku ülesehitamisel. Paremal äärel tehti valesööt mille tulemusena sai HÜJK Emmaste hea võimaluse kiirrünnakuks. Rait Kasterpalu andis kohe pärast palli võitmist hea söödu karistusalasse, kuhu oli jooksnud Reimo Oja. Oja tegi väga hea löögi, mis lendas värava ristnurka. Meie väravavahil ei olnud selles olukorras võimalustki. Edasine mäng oli jälle FC Elva oma. Kahjuks ei suutnud me oma häid rünnakuid esialgu realiseerida. FC Elva jõudis oma väravani alles esimese poolaja viimasel minutil. Mihkel Kuresoo andis nurgalöögist hea palli tagumisse posti, kus oli Veiko Kütt. Veiko lükkas peaga palli tagasi värava ette, kus oli meie ründaja Paul-Feliks Frei. Paul näitas head ründajavaistu lükates palli varbaga mõnelt meetrilt väravasse.

Elva surus teisel poolajal vastased ära

Teisel poolajal jätkas FC Elva ründamist. Kuigi võimalusi ei olnud enam nii palju kui esimesel poolajal, oli tunda, et FC Elva värav on tulemas. 62. minutil jõudiski FC Elva sihile. FC Elva tegi rünnaku algatuseks keskväljal kiired söödud, mille tulemusena jäi vabaks Oliver Avasoo. Oliveril oli piisavalt aega, et leida suurepärase sööduga vasakul äärel olev Jürgen Kuresoo. Jürgen jäi oma kaitsjaga üks-ühe vastu ja see ei tähendanud vastastele head. Ta tegi lihtsa pettega oma kaitsjale ära ja lõi seejärel palli täpselt värava alumisse nurka. FC Elva oli kaotusseisust välja tulnud ja asus kohtumist juhtima. Natuke hiljem näitas teravust Deniss Samoilov, kes üritas jällegi vasaku ääre kaudu väravat rünnata. Vastaste kaitsjad olid hädas ja tegid tema vastu vea. Jürgen Kuresoo asus palli taha ja tegi karistuslöögist väga hea löögi, mis lendas otse värava tagumisse nurka. FC Elva oli 3:1 eduseisus. Kohtumise lõpp oli pisut võrdsem ja üsna lahtine. Vastased otsisid pikkade söötude abil väravat, aga FC Elva kaitse tegutses hästi. Mäng lõppeski seisuga 3:1 ja FC Elva sai hea esituse eest kolm punkti.

Pühapäeval on FC Elval ees järjekordne kodumäng, kui võõrustatakse FC Ararat TTÜ võistkonda. Mängu algab kell 16:00.