FC Elva II hävitas võõrustajad, liigatabelis seis ikka pingeline

FC Elva II sõitis mängule hetke parimas rivistuses, puudusid Tarmo Kerro ja haigestunud Kaupo Süld. Hooaja pikem sõit viis Järva-Jaani, meeskonna sõidutas mängule Kaitseliit Tartu Maleva buss. Kasekopli väiksel väljakul toimunud kohtumises ei andnud FC Elva II külalistele midagi, mäng võideti 8:0. Hattrick Mihkel Kuresoolt, kes kasutas 100% ära oma võimalused. Kaks väravat lisas rünnakul mänginud Veiko Kütt, lisaks väravad Eichelmannilt, Tanilt ja Bussovilt.
26.09.2010 kell 12:00 III-liiga Lõuna 11.voor, Kasekopli staadion
FCF Järva-Jaani SK - FC Elva II 0:8 (0:5)
Väravad: 8. Eichelmann, 18.pen.,71. Kütt, 21.,28.,76. Kuresoo, 35. Tani, 68. Bussov
Hoiatused: 17. Taavi Idavain - 55. Tani, 59. Kütt
Eemaldamised: -
Kohtunik: Heiki Luik
Abikohtunikud: Rando Sarjas, Ivar Nagla
Pealtvaatajad: 25

FC Elva II: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo, Rando Kuus, Veiko Haan, Karl Bussov, Evert Soonberg, Kaarel Tani, Kaarel Tinn (64. Andreas Tobreluts), Henry Eichelmann (46. Taavi Aasmäe), Raido Kuus, Veiko Kütt

Mängu esimene ohtlik moment oli külalistel nurgalöögist, kui Taivo Idavain ei suutnud palli penalti punkti lähistelt peaga väravasse lüüa. Paar minutit hiljem pääses Raido Kuus vastase väravavahiga 1 vs 1, väravavaht tõrjus ründaja ürituse. Peale seda sai FC Elva II oma mängu paremini käima ja juba 8.minutil skooris Eichlmann, hea eeltöö tegi väravale Raido Kuus. 17. minutil teenis Kütt penalti, mille ta ise külmavereliselt realiseeris. Kolm minutit hiljem lõi Kuresoo oma esimese ja ühtlasi ka selle mängu kauneima värava. Tani paremalt äärelt sooritatud karistuslöök leidis vasakus ääres spurtinud Kuresoo, kes mänguvahendi karistusala nurgast otse õhust värava tagumisse nurka kõmmutas. Kusjuures pall puudutas maapinda alles väravas! 28.minutil murdis Bussovi "killer pass" vastaste tuju täielikult, mille Kuresoo üle vastu liikunud väravavahi tõstis. Bussovi sööt läks lendu FC Elva värava lähistelt. 35. minutil murdis Kütt vastased nende oma relvaga, küljesisseviskele sai värava ees jaole Tani, kes palli peaga väravasse suunas. Poolaeg lõppes seisul 5:0
Teist poolaega alustasid hästi vastased, surudes FC Elva mõneks minutiks oma karistusalasse. Peale seda jätkus mäng juba elvakate dirigeerimisel, väravani jõuti alles teise poolaja keskel kui karistuslöögist oli täpne Bussov. Peale mängu tõdes kapten Bussov : "Väravat lüüa polnud keeruline, kuna vastaste väravavaht eeldas, et löök tuleb müüriga kaetud väravanurka". 71. skooris taas Kütt, kes tõstis palli välisküljega üle väravavahi. 76. minutil lõi Kuresoo oma kolmanda värava. Hea eeltöö väravale tegid Kütt-Rando Kuus. Ühe korra käis pall veel Järva-Jaani SK väravas, aga Kütt oli jõudnud enne suluseisu liikuda.

Viimaseks vooruks jagub põnevust küllaga. Liigavõidu kindlustanud JK Luunja sõidab külla FC Elva II-le (42 punkti). JK Kotkad (45 punkti) võõrustavad FC Otepääd ja FC Lootos (44 punkti) ootab Lootosparki EMÜ SK võistkonda.

Kõik 3.oktoober kell 12:00 Elva linnastaadionile omasid toetama ja hoiame pöjalt FC Otepääle ning EMÜ SK-le.

EMÜ SK - Valga FC Warrior II 0 : 1
Jõgeva SK Noorus 96 - Põlva FC Lootos 2 : 4
FC Tabivere - Põltsamaa JK Sport 3 : 1
JK Luunja - Viljandi JK Kotkad 3 : 2
FC Otepää - Tartu Ülikool Fauna 5 : 1