Jürgen Kuresoo väravad tõid esindusele võõrsilt magusa võidu

Reede õhtul toimunud liigamängus tegi FC Elva väga hea esituse ja võideti 0:1 kaotusseisust 2:1. Mõlemate väravate eest hoolitses Jürgen Kuresoo, kes meeskonna poolt tekitatud võimalused oskuslikult lahendas. Võit tõstis esinduse hetkel seitsmendale kohale, liidritest on mängitud kuni viis kohtumist vähem.
17. mail kell 19:30 Sillamäe Kalevi kunstmurustaadion, Esiliiga 12. voor
JK Sillamäe Kalev II vs FC Elva  1:2 (1:1)
Väravad: 2. Kassim Aidara - 22., 79. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 37. Kirill Novikov, 63. Sergei Vihrov, 69. Iraklii Torinava - 67. Raido Kuus
Eemaldamine: 31. Vladislav Trofimov (vlv)
Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Kaido Lasberg, Dmitri Vinogradov
Pealtvaatajad: 65

JK Sillamäe Kalev II: 35-Levizi, 77-Mukhin, 2-Cherkasov, 22-Jädal (40. 15-Volkov), 27-Aleksejev, 5-Trofimov, 17-Vihrov (63. 13-Bordikov), 23-Kulikov, 25-Novikov, 18-Aidara (46. 19-Ovtšinnikov), 10-Torinava.
Varus: 53-Kolesnikov, 15-Volkov, 19-Ovtšinnikov, 13-Bordikov, 7-Šepelev.

FC Elva: 1-Käkk, 3-Thomson (63. 21-Sammul), 5-Rando Kuus, 7-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro (65. 15-Samoilov), 18-M. Kuresoo, 8-Tinn, 11-Raido Kuus, 9-Joandi.
Varus: 21-Sammul, 15-Samoilov, 4-Naaris.

Kohtumine JK Sillamäe Kalevi duubliga algas FC Elvale halvasti, juba 2. minutil viis Aidara nurgalöögi järgsest saginast võõrustajad ette. Värava järel oli elvakatel õnne, et võõrustajad eduseisu ei suurendanud. Esimesest ehmatusest üle saanud hakkasid FC Elva mängijad ka tõsisemalt võitlema ja momente hakkas tekkima. Paaril korral pääses kaitsjate seljataha J. Kuresoo, kes 22. minutil ühe suurepärase läbisöödu ka viigiks vormistas, eeltöö väravale Joandilt. Peale väravat said elvakad kindlust veel juurde ja Sillamäe rünnakutega saadi hästi hakkama. 31. minutil pääses kaitseliinist taas läbi J. Kuresoo, kelle takistamisel jäi hiljaks Trofimov ja kuna ta oli viimane mees järgnes eemaldamine. Poolaeg 1:1
Teisel poolajal läks FC Elva sarnase strateegiaga, endale väravat mitte lüüa lasta ja kasutada osavalt tekkinud ruumi vasturünnakutel. Kaitses tegutsesid elvakad hästi, üksikud momendid mis vastastel tekkisid olid kaugelt ja ei kujutanud suurt ohtu.
79. minutil läksid visalt rünnanud elvakad lõpuks juhtima 2:1 juhtima, suurepärase meeskonnatöö järel leidis Joandi kastist J. Kuresoo, kes kaitsjaid ennetas ja palli endale napsas ning mänguvahendi väravavahist külmalt mööda suunas. Kogu FC Elva varumeeste pink jooksis koos teistega tähistama, punti hüppas ka üks kahest kohale sõitnud fännist.
Mängu lõpus läks korra veel ärevaks, pimeduse tõttu olid kõik pikad pallid mis elvakate kasti suunas löödi väga ohtlikud. Innukalt viiki otsinud JK Sillamäe ründas viimastel minutitel koos väravavahiga, aga FC Elva klaaris tekkinud olukorrad ja võis teenitult võiduga Elvasse naasta.

Nõmme JK Kalju II - Tallinna JK Legion0 : 2
Tallinna JK Dünamo - Kohtla-Järve JK Järve2 : 0
Tallinna FC Flora III - Pärnu Linnameeskond3 : 2
HÜJK Emmaste - Tallinna FC Ararat TTÜ1 : 0

Liigatabel

Järgmine kohtumine juba 22. mail Elvas, kui kohtutakse Tallinna JK Dünamoga, kes asub liigas FC Elvaga samal pulgal.