Esindusmeeskond ei saanud Kohtla-Järvelt punkte

Võrdsete heitluses jäi peale Kohtla-Järve JK Järve võistkond, kes lõi kaks väravat FC Elva ühe vastu. Vastased näitasid võimsust õhus, lüües mõlemad väravad peaga.
27. juulil kell 19:00 Kohtla-Järve Spordikeskuse staadionil (Spordi 4, Kohtla-Järve)
Kohtla-Järve JK Järve - FC Elva  2:1 (1:0)
Väravad: 26. Aleksei Tihhonov, 65. Alexander Nikulin - 60. Oliver Avasoo
Hoiatused: 15. Mikhail Zaitsev, 45. Nikita Apet - 35. Kaarel Tinn, 86. Andris Altsaar
Peakohtunik: Rando Kesküla
Abikohtunikud: Simmo Tõnisson, Karolin Kaivoja
Pealtvaatajaid: 45

FC Elva: 1-Käkk, 18-M. Kuresoo, 6-Kütt, 3-Thomson, 11-Altsaar, 22-Avasoo, 5-Kuus (55. 19-Tammeorg), 15-Samoilov (86. 10-Kiho), 8-Tinn (73. 21-Timm), 17-J. Kuresoo, 14-Frei.

Varus: 12-Toom, 2-R. Sikk, 7-Kerro, 10-Kiho, 19-Tammeorg, 20-Mekk, 21-Timm.

Vastased haarasid avavärava järel ohjad

Suur kuumus tingis selle, et kumbki meeskond ei mänginud väga tempokat mängu. Prooviti mängida taktikalist ja kannatlikku jalgpalli. FC Elval õnnestus see esialgu isegi paremini ja nii oligi pall rohkem FC Elva mängijate käes. Mängust ei suutnud kumbki meeskond väga ohtlikke olukordi luua, aga JK Järve oli väga osav standardolukordade ära kasutamises. Iga kord kui vastased teenisid nurga- või karistuslöögi pääseti peaga löögile. Vastased olid positsioonivõitlustes osavamad ja agressiivsemad. Pärast mitut raisatud võimalust jõudsid vastased lõpuks sihile, kui nurgalöögi järel sai peaga löögile Aleksei Tihhonov, kes hüppas kõrgemale teda markeerinud kaitsjast ja viis oma meeskonna juhtima. FC Elva meeskond kaotas seejärel oma mängurütmi ja pigem oli poolaja lõpus õhus juba vastaste teine värav.

FC Elva tuli mängu tagasi, aga vastased suutsid võidust kinni hoida

FC Elva alustas teist poolaega palju agressiivsemalt. Pall oli jälle FC Elva mängijate valduses ja vastased olid surutud kaitsesse. FC Elva värav löödi 60. minutil suurepärase ülesehituse järel. Veiko Kütt lükkas täpse söödu keskväljale, kuhu oli hästi avanenud Paul-Feliks Frei. Paul näitas meisterlikkust, triblades mööda kahest vastasest ja andes siis söödu Laur Tammeorule. Noor keskväljamees lükkas kiiresti söödu vasakule äärele Jürgen Kuresoole, kes oli jäänud piisavalt vabaks, et teha tsenderdus karistusalasse. Vastaste kaitsjad ei suutnud palli korralikult puhtaks lüüa ja lahtisele pallile jõudis esimesena Oliver Avasoo, kes lõi palli kindlalt väravavõrku. Viigiseis ei püsinud pikalt, sest ainult viis minutit hiljem lõid vastased jälle peaga värava. Seekord tuli värav mängulisest olukorrast, kui vastaste paremkaitsja oli tõusnud rünnakut toetama ja andis hea palli karistusalasse, kus Alexander Nikulin mängis jõuliselt üle oma kaitsja ja lõi palli viielt meetrilt FC Elva väravasse. FC Elva proovis püüda viigiväravat, aga vastased tegid kaitses head koostööd ja väga palju võimalusi FC Elvale ei antud. Parim võimalus oli Tarvo Timmi kasutada, kui ta avanes vasakult äärelt hästi ründesse ja Jürgen Kuresoo andis talle hea söödu, mille abil pääses ta väravavahiga silmitsi. Tarvo tegi küll korraliku pealelöögi, aga väravavaht oli valmis ja päästis oma meeskonna. Lõppseisuks jäigi 1:2 JK Järve kasuks.

FC Elva järgmine mäng toimub reedel kell 19:00, kui koduväljakul võõrustatakse liigaliidrit Tartu FC Santost.