Esindusmeeskond alistas vähemuses mänginud Emmaste

Vastased mängisid mängu algusest vähemuses, kuna kohale jõudis ainult kümme meest. HÜJK Emmaste mängis seetõttu väga kaitsvalt ja see tegi FC Elva jaoks väravate löömise keeruliseks.                                                   Foto: Liiva Ivask / Pildil esimese värava löönud Tarmo Kerro
19. aprillil Elva Linnastaadionil kell 14:00
FC Elva - HÜJK Emmaste 2:0 (1:0)
Väravad: 45+1. Tarmo Kerro, 49. Jürgen Kuresoo
Hoiatused: 64. Veiko Kütt
Pealtvaatajaid: 374

FC Elva: 1-Käkk, 18-M.Kuresoo, 6-Kütt (76. 2-Sikk), 3-Thomson, 11-Altsaar (76. 20-Kumberg), 8-Tinn (65. 4-Bussov), 5-Kuus (57. 21-Timm), 9-Joandi, 17-J.Kuresoo, 14-Frei, 7-Kerro (78. 19-Tammeorg).
Varus:12-Lõhmus, 2-Sikk, 4-Bussov, 15-Samoilov, 19-Tammeorg, 20-Kumberg, 21-Timm.

Statistika                    I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Ohtlikud rünnakud:      13:2                 22:1                  35:3
Pealelöögid:                 10:0                 17:2                 27:2
Raamidesse:                3:0                   4:1                   7:1
Blokeeritud:                  6:0                   1:0                   7:0
Nurgalöögid:                 6:2                   2:0                   8:2
Vead:                            4:2                   6:5                   10:7
Suluseisud:                   3:1                   1:3                   4:4

I poolaeg

Vastased langesid kohe mängu alguses oma karistusala ette kaitsesse, et ära hoida suuremate aukude teket kaitses. FC Elva jaoks oli olukord harjumatu ja meeskonnal läks üsna kaua aega enne, kui sellise taktika vastu lahendusi hakati leidma. Esimese kahekümne minuti jooksul see ei õnnestunud ja see tekitas mängijates kerge frustratsiooni. Poolaja lõpus hakati rohkem läbi äärte mängima ja see tõi ka edu. Esimese poolaja lisaminutitel andis Jürgen Kuresoo madala tsenderduse karistusalasse. Rasmus Armas Emmaste väravas sai tsenderdusele näpud vahele, aga niivõrd ebaõnnestunult, et pall jäi värava ette lahtiseks. Tarmo Kerro oli kaugemalt äärelt karistusalasse jooksnud ja oli õigel ajal õiges kohas, et FC Elva juhtima viia.

II poolaeg

Teise poolaja alguses lõi FC Elva oma teise värava. Ats Joandi võitis keskväljal palli ja andis kohe läbisöödu Jürgen Kuresoole. Jürgen mängis ilusate petete abil mööda väravavahist ja teda julgestanud kaitsjast ja lõi palli väravavõrku. Vastastel ei tekkinud enam ühtegi arvestatavat võimalust ja FC Elva poolelt said paljud mängijad võimaluse löögile minna. Rünnaku lõpetamisel ja aga alati midagi puudu ja rohkem väravaid enam ei löödudki. FC Elva võitis ebatavalise mängu 2:0.