Esindus tegi kodus viigi

Kasutaja FC Elva foto
                Kaader peale mängu lõpuvilet/Foto: Kayvo Kroon

Esiliiga 26. voorus viigistas FC Elva esindusmeeskond derbimängus Tartu FC Santosega 0:0.
Enne mängu:

FC Elva peatreener Veiko Haan: "Kuigi vastased on väga noored on neil juba kuhjaga kogemusi. Seega peame nendesse suhtuma täie austusega ja mängima head jalgpalli, kui tahame võtta meie jaoks väga vajalikku võitu."

Meie kaitsemängija Karl Bussov: "Mõned mängud on tähtsamad kui teised. Mäng Santosega on kindlasti tähtis. Kuigi on juba september, pole sügis ennast täie võimuga veel näidanud. Meie see eest üritame kogu oma jõu mängu panna."

Külaliste treener Janar Sagim: "Elva on kogenud ja füüsiliselt tugev punt, kellel lisakäiguna olemas koondisekogemus vasakul äärel. Kui esimesest minutist sellega kohaneda suudame, siis null pole number."

Läksime!

            FC Elva 11 algkoosseisu meest väljakul enne avavilet/Foto: Kayvo Kroon

Mängu algus oli lahtine, mõlemad meeskonnad ründasid. Ohtlikumad olukorrad olid siiski Santose meestel, kes meie õnneks ei suutnud palli võrku panna. Mida minut edasi, seda rohkem sai kodumeeskond mängu sisse ning Tartu meeste väravavaht pidi mängu sekkuma kriitilistel hetkedel. Elva hakkas domineerima, kuid vastased olid tihti kontrarünnakutel, kus meie kaitsemängijad kliiniliselt enda töö ära tegid.

Teisel poolajal oli samuti Elva üritavam pool, mitmed nurgalöögid ning ärvad olukorrad vastase trahvialas siiski väravat ei toonud. Mängu lõppfaasis oli Elval kuldne võimalus, kuid vahetusmees Tarmo Kerro ei suutnud realiseerida 1v1 olukorda vastase väravavahiga.

10. septembril kell 17.45 Elva linnastaadionil

FC Elva - Tartu FC Santos 0:0

Hoiatused: 39. Naatan Siimeon Tamm, 58. Andris Altsaar - 76. Jarmo Aaviste, 89. Oskar Meus, 90+4. Ermo Ojaste
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 191
Peakohtunik: Marko Liiva
Abikohtunikud: Silver Sepp, Ahti Lepp
Neljas kohtunik: Egerd Pajustik

Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Veiko Kütt, Naatan Siimeon Tamm, Henri Härm (75. Karl Bussov), Paul-Feliks Frei (84. Remi Kõivik), Kaarel Tinn, Tarvo Timm (54. Ats Joandi), Andris Altsaar (65. Nikita Karasjov), Jürgen Kuresoo, Raido Kuus (75. Tarmo Kerro).
Varus: Karl Kruus, Mihkel Kuresoo, Karl Bussov, Ats Joandi, Nikita Karasjov, Remi Kõivik, Tarmo Kerro.

Santos: Ermo Ojaste, Jarmo Aaviste, Artur Aus (68. Sven Erik Kippasto), Joonas Kartsep, Karl Markus Kõivastik (58. Eero Pärn), Artur Laks, Joonas Luts (75. Oskar Meus), Kevin Märtmaa, Andree Porila, Kristofer Reinberg (88. Mark-Oskar Arst), Marten Zovo.
Varus: Mark-Oskar Arst, Sven Erik Kippasto, Oskar Meus, Mallor Pihu, Eero Pärn.

FC Elva mängumehe Naatan Siimeon Tamme mängujärgne kommentaar: "Alustasime mängu võitluslikult ja julgelt. Tegime häid rünnakuid ja olime tihti vastase värava all. Läbi esimese poolaja lõi Santos endale häid olukordi kontratest. Teisel poolajal hoidsime hästi palli ja lõime võimalusi. Enda värava all oli teisel poolajal pigem rahulik."

FC Elva esindusmeeskond jätkab Esiliigas mängudega juba sel laupäeval, 15. septembril, kui Elva linnastaadionil võõrustatakse Nõmme Kalju U21 meeskonda! Mängu avavile kell 13:00. Tule toeta omasid!