Esindus kaotas kodus Flora U21-le valusalt

Esiliiga 18. voorus kaotas FC Elva esindusmeeskond kodus Tallinna FC Flora U21 meeskonnale 1:3. Meie poolt domineeritud mängus said saatuslikuks enda tehtud vead.

Kasutaja FC Elva foto
Meie mehed tähistamas Ats Joandi viigiväravat/Foto: Cristel Jakobson
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "FC Flora noored on üks tugevamaid võistkondi meie liigas. Sellest hoolimata tahame kodus head seeriat jätkata ja võtta koduväljakul järjekordse võidu."

Meie poolkaitsja Deniss Samoilov: "Tulemas on põnev mäng Flora vastu. Tahame kolm punkti kindlasti koju jätta."

Flora väravavahtide treener Ats Kutter: "Elvas on alati pingelised ja tulised mängud. Nende mängustiil on jõuline ning nendega on meil palju pusimist, kes keskväljal kontrolli haarab. Teame Elva nõrkusi ja proovime neid nõelata sealt, kuhu nad ruumi annavad. Peame olema kavalad ja julged nagu matadoor, kes vihase härja eest õigel hetkel eest hüppab ja võidu koju toob."

Flora väravavaht Kristen Lapa: "Tulemas on mäng Elvaga nende kodustaadionil kus nad on olnud alati väga ohtlikud vastased. Kindlasti juurde annavad ka nende fännid ja hea atmosfäär mis staadionil valitseb. Meie aga lähme sinna kolme punkti järgi ning anname endast kõik väljakul et see ka tehtud saaks."

Läks!

FC Elva koosseis mänguks

Tipuründajana alustas Veiko Maidla (nr.20) asemel Ats Joandi. Veiko asemel oli koosseisus nr.3 Andreas Kiivit.

Tuulises Elvas algas mäng õhtutundidel, see ei takistanud 345 pealtvaatajat tulemast staadionile, et oma linna meestele kaasa elada. Mäng algas ning oli kohe käes, saime taga vabalt palli liigutada ja käike otsida, ainsaks probleemiks sai kannatamatus oodata häid käike ette, otsisime liialt palju eest ääri. Flora poisid jooksid palli järgi, aga kontrarünnakutel olid ohtlikud, siiski liialt palju ohtu ei tekitatud. 29. minutil tabas meid valus tagasilöök, rikošetist sai Flora värava ning 0:1 olime kaotusseisus. Lisaks sai "puuka" reiepiirkonda Martin Thomson, kes vahetati välja ning see andis rohkem tunda meie standardolukordade ajal, kus tema pikkus on trump. Poolajale mindi Florakate 1:0 eduseisus.

Teine poolaeg algas suurema põlemisega, 57. minutil saime heast kohast karistuslöögi, mille Ats Joandi keerutas osavalt enda vasaku jalaga ümber müüri väravasse - 1:1! Tundus, et siit algas meie tõus, aga kahjuks mitte, 68. minutil näitas Flora enda taset ning läksid juhtima. Flora suutis hästi kaitses mängida, meil olid oma poolvõimalused, aga mitte kirssi tordil. Võitlust oli tohutult, 92. minutil ehk lisaajal teenis Flora äärelt karistuslöögi, tugev pall värava alla põhjustas meie väravavahile probleeme, tema tõrjest läks pall esmalt latti ning siis löödi sisse - 1:3 ning mäng oli tehtud.

1. juuli kell 19.30 Elva linnastaadionil

FC Elva - Tallinna FC Flora U21 1:3 (0:1)
57. Ats Joandi - 29., 90+2. Daniel Tuhkanen, 68. Artjom Jermatšenko

Hoiatused: 49. Kaarel Tinn, , 80. Veiko Kütt, 90+1. Karl Bussov - 78. Ralf-Sander Suvinõmm, 80. Egert Meriste
Mänguolud: +20, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 345
Peakohtunik: Jagnar Jakobson
Abikohtunikud: Jaan Roos, Silver Sepp

Elva: Arvo Käkk, Remi Kõivik (76. Mihkel Kuresoo), Veiko Kütt, Martin Thomson (31. Karl Bussov), Henri Härm, Tarvo Timm (71. Tarmo Kerro), Deniss Samoilov (64. Nikita Karasjov), Kaarel Tinn (68. Andreas Kiivit), Markus Lokk, Jürgen Kuresoo, Ats Joandi.
Varus: Karl Kruus, Naatan Siimeon Tamm, Karl Bussov, Mihkel Kuresoo, Nikita Karasjov, Tarmo Kerro.

Flora U21: Kristen Lapa, Ivan Timofejev, Ralf-Sander Suvinõmm, Nikita Ustritski, Egert Meriste, Daniel Tuhkanen, Arthur Jeršov (73. Markus Orav), Aleksander Iljin (86. Nikita Balanenkov), Artjom Jermatšenko, Daniel Fedotov (67. Georg-Marten Meumers), Igor Ustritski (67. Robin Kaljumäe).
Varus: Joonas Tarn, Georg-Marten Meumers, Sergei Zagriva, Markus Orav, Nikita Balanenkov, Robin Kaljumäe.

FC Elva tänab kõiki pealtvaatajaid, kes mängul olid! Esindusmeeskonna järgmine mäng toimub 6. juulil kell 19:00 Kohtla-Järvel, kui külla sõidetakse Kohtla-Järve JK Järvele! Tule toeta omasid ka kodust kaugel!