EMÜ SK väravavõrku löödi kümme palli, FC Elva tõusis kevadringi järel liidriks

pall on väravasFoto: EMÜ SK / Pall on neljandat korda ületanud EMÜ SK väravajoone

Pühapäeval Ülenurme staadionil toimunud 11. vooru liigamängus näitas meeskond head taset ja võitis kohtumise 10 : 0. Mäng on sarnane hiljuti toimunud FC Otepää kohtumisega, näidati meeskondliku mängu rünnakul ja kaitses. Hooaja debüütmängu tegid Tarmo Kerro ja Portugalist naasnud Mihkel Kuresoo.
19.06.2011 kell 12:00 III-liiga 11. voor, Ülenurme staadion
EMÜ SK vs FC Elva 0:10 (0:5)
Väravad: 9., 15., 27. Jürgen Kuresoo, 35. Sirokov, 40. Tani, 50., 51. Aasmäe, 87., 90., 90.+1. Kerro
Hoiatused: -
Eemaldamised: -
Kohtunik: Dmitri Kägu
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajad: 25

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus (46. Hendrik Hunt), Veiko Haan, Veiko Kütt, Jürgen Kuresoo, Henry Eichelmann (46. Mihkel Kuresoo), Karl Bussov, Kaarel Tani, Evert Soonberg, Taavi Aasmäe, Juri Sirokov (46. Tarmo Kerro)

Kevadringi viimase vooru kohtumises võitis FC Elva viimaste hooaegade suurima skooriga. EMÜ SK vastu löödi kokku 10 väravat. Suurepärase tagasituleku tegi Tarmo Kerro, kes suutis mängu lõpus kolme ja poole minutiga hattricki võrmistada.

Esimestest minutitest peale kontrollis mängu FC Elva, esimest väravat tuli oodata üheksa minutit, kui nurgalöögi lahti mängimise järel pääses löögile Jürgen Kuresoo, kelle löök väravavahile ootamatult väravasse veeres. 15. minutil oli taas täpne Jürgen Kuresoo, suure eeltöö väravale tegi pressinguga Aasmäe, sundides vastast eksima. 27. minutil vormistas Jürgen Kuresoo hattricki, kui ta pääses Sirokovi ja Tani kokkumängu järel silmitsi väravavahiga ja ei eksinud. Sirokov sai teenitud tasu ja hooaja esimese värava 35. minutil, nurgalöögist tekkinud võimalus maandus jälle väravas. 40. minutil skooris Tani, enne väravajoone ületamist põrkas pall posti, postist vastu väravavahi selga, siis uuesti posti ja sealt üle väravajoone. Esimesel poolajal pidi Arvo Käkk tõsiselt sekkuma ühel korral, kui ootamatult kaotas kaitses palli Veiko Kütt. Selle tekkinud olukorra lahendasid Kütt ja Käkk suurepäraselt.
Teisel poolajal tegi FC Elva kohe kolm vahetust, mängu sekkusid Hendrik Hunt, Tarmo Kerro ja Mihkel Kuresoo. Uued mehed sekkusid mängu edukalt, juba viis minutit hiljem mängiti Mihkel Kureoo tsenderduse järel löögile Taavi Aasmäe, kes palli rinnaga ette võttis ja lati alla lõi. Minut hiljem lõi Aasmäe oma teise värava, sooritus oli väga effektne! Õhust üle puusa sooritatud löök maandus värava alumises nurgas. Mäng jätkus FC Elva domineerimisel, vahepeal olid omad võimalused ka EMÜ SK meestel, kes neid kõige paremini ei realiseerinud. Korra pidi oma oskusi näitama Käkk, kes palli värava ülemisest nurgast tõrjus. Mängu viimased minutid kuulusid Tarmo Kerrole, kes suutis lühikese ajaga meeskonna poolt tekitatud võimalused väravateks vormistada.

Järgmine kohtumine toimub 29. juunil kell 18:00, kui sõprusmängus võõrustatakse valitsevat Eesti Meistrit (FC Flora).

Väikeste karika 1/4 finaali loosimise tulemused
27.juuli kell 19.00 FC Elva – JK Kaitseliit Kalev vs. Sörve JK mängu võitja, Elva linnastaadion

Valga FC Warrior II - Võru JK 2 : 4
JK Welco Elekter - Põlva FC Lootos 3 : 0
Jõgeva SK Noorus-96 - Viljandi JK Tulevik II 6 : 1
FC Tabivere - Tartu Ülikool Fauna 2 : 1
FC Otepää - Navi Vutiselts 1 : 1