Duubli teise poolaja eksimused kinkisid FC Tartu II-le võidu

10. august kell 14:00 Elva linnastaadion, IV. liiga 13. voor
Väravad: 15. Alev – 17., 88. Krigulson, 58., 78. Raudsepp, 51. Jänes
Hoiatused: 26. Lehter, 28. Kangur, 90.+1 Krigulson
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Meelis Tätte
Pealtvaatajaid: 18

FC Elva II: Christopher Toom, Kristjan Kumberg, Oliver Käkk, Rasmus Sikk, Karl Mark (65. Raido Vorobjovski), Kerdo Puusalu, Kris käos, Sten Teemant (46. Argo Kaldmäe), Kristjan Moorast, Gen Alev (75. Anti Ivaste), Andres Bõkarev

Sügisringi esimeses kodumängus võõrustati FC Tartu II võistkonda, keda kevadel suudeti Tamme staadioni kunstmurul 2:1 võita. Elvakate ainsaks eesmärgiks oli mängust võtta võit ja kolm punkti koju jätta, kuid vastased ei lubanud sel juhutuda.

Esimese poolaja 15. minutil tegi Kris Käos paremalt äärelt hea läbimurde ning saatis täpse tsenderduse taha posti, kus Gen Alev peaga palli väravasse suunas. Vaid kaks minutit hiljem nõelasid vastased läbi vasaku ääre ja kasutasid ära elvakate korduvad eksimused lüües oma viigivärava. Terve ülejäänud mänguaja esimesest poolajast oli koduvõistkond domineerivaks pooleks vallates vastase väljakupoolel palli ning luues külaliste värava ees mitmeid ohtlike olukordi, mis paraku väravaks realiseerimata jäid. Tartu meeskond langes pea alati sügavale kaitsesse enda karistusala lähedale ning, kui pall võideti, siis üritati pika palliga leida oma võtmemängijat Karli Krigulsoni, kes suutis elvakate kaitsele palju peavalu valmistada.

Teise poolaja alguses oli koduvõistkonnal tõsiseid probleeme keskendumisega ning mäng anti käest ära. Vastased said kõrgele tõusta ning elvakad ei suutnud pikka aega palli enda poolelt vastase väljakupoolele üle viia, mille tulemusena said vastased järjest võimalusi. Lühikese perioodi jooksul lasti endale kaks väga lihtsat väravat lüüa, kuid sellest hoolimata üritati mängu järjest parandada. Söödumäng hakkas järjest paremini tööle ning mängupilt muutus esimesel poolajal nähtule sarnasemaks, kuid endiselt ei suudetud häid momente väravaks realiseerida. Kohati liiga julgelt ja riskantselt söötu mänginud duubli mängijad andsid veel mängu lõpus mitmel korral lohakate söötudega vastastele kontrarünnaku võimalusi. Kahel korral õnnestus külalistel peale söödu vahelt lõikamist mängida pall kõrgele tõusnud elvakate kaitseliini selja taha oma ründajatele, kes väravavahiga üks-ühele olukordadest ka oma eduseisu kasvatasid.

Taktikaliselt kaitsvat ja kiirrünnakutele orjenteeritud mängu harrastanud külalised said kirja võidu ja kolm punkti aga Elva duubli noored said arendada endale omast söödumängu ning mitmeid õpetlike kogemusi. Christopher Toomile ja Anti Ivastele oli tegu esimese mänguga meeste liigas ja neile nagu ka paljudel teistel noortele on antud hooaeg alles meeste mänguga kohanemiseks.

Liigatabel

Järgmine mäng 18. august kell 12:00 Võru spordikeskuse staadionil Võru JK II vastu.