Tallinna JK Legion võttis koduväljakul revanši

Kolmapäeval 19.06.13 käis FC Elva külas Tallinna JK Legion-il, kellega kohtuti ka nädal tagasi Elvas. Mõlemad kohtumised olid sarnase mängupildiga ja väga võitluslikud. Kui nädala eest oli FC Elva võidutulemuseks 3:2, siis seekord jäi peale Legion seisuga 1:3.

Abikohtunikud: Kristo Värva, Priit Jõeäär

FC Elva: 1-Käkk, 19-Aasmäe, 5-Rando Kuus, 6-Kütt, 2-Haan, 17-J. Kuresoo, 7-Kerro, 4-Bussov, 8-Tinn (63. 11-Orav), 9-Joandi, 21-Süld
Varus: 11-Orav

Legion: 89-Usikov, 4-Balahnitšjov, 7-Sirotkin (90. 2-Gornostajev),, 11-Frolov (46. 21-Ivanov), 14-Šlein, 17-Andrejev, 19-Dõmov (86. 6- Meshcheryakov), 20.-Tšendei, 3-Reintal (46. 16-Klimtšuk), 5-Titenok (73. 9-Sinitsin), 18-Kirn

Varus: 2-Gornostajev, 12-Stefutin, 21-Ivanov, 97-Artjuhhov, 9-Sinitsin, 16-Klimtšuk, 6- Meshcheryakov

Oli oodata rasket mängu

Enne kohtumist oli selge, et JK Legion tahab kodus võtta revanši hiljutise napi ja viimastel minutitel saadud kaotuse eest ning meeskonnas olid ka mõned täiendused ja palju vahetusi põhikoosseisus. FC Elval olid muutused aga negatiivses suunas, sest vigastatute nimekiri oli vahepeal pikenenud. Kui Legion võis uhkustada seitsme varumängijaga, siis FC Elval oli varus duublist appi tulnud Tairo Orav. Kõigile oli selge, et kerget mängu ei tule.

TJK Legion alustas teravamalt, poolaeg lõppes tulemusega 1:1

Kohtumine algas kodumeeskonna survega ja mitmel korral jättis soovida nii Elva kaitse kui vastaste realiseerimine. Mõned tõrjed tuli teha ka Käkil, kuid oli selge, et kaua vastased sellist survet peal ei jaksa hoida. Peale 10. minutilist mängu tekkisid esimesed võimalused ka FC Elval, ja edasi oli mäng juba mõlemapoolsete võimalustega. Mängu 38. minutil sai vastaste ründaja kaitsjate vahelt jooksu, kuid Haan lappis ohu ning jõudis esimesena pallini. Kahjuks tagasisööt väravavaht Käkile ei õnnestunud ning vastane võttis palli vahelt ja lõi kindlalt väravasse.

See äratas ka Elva mängijaid ning kaotusseisu jäänuna rünnati suurema isuga. Poolaja viimasel minutil andis Aasmäe pika palli ette, mis pärast mitut põrget jõudis Süldi jalale. Hooaja alguses veel korvpallile pühendunud mees on lõpuks leidnud õige ala ning igati õigustanud enda põhikooseisu kohta. Süld viigistas seisu, lüües palli kenasti väravavahile püüdmatult võrku. Poolaeg seega 1:1.

FC Elva väsis ja võõrustajad said viimaste minutite väravatest magusa võidu

Teine poolaeg algas võrdselt ja väga häid võimalusi ei tekkinud kummalgi võistkonnal. Kui 10 minutit oli teist poolaega mängitud, tundis FC Elva üks peamisi mootoreid Tinn, et hiljuti põetud haigus on jätnud jälje ning jõuvarud on otsas. Tinni asendas Orav, kes läks ründesse ja Tinni positsioonile langes Joandi. Seega mängu joonis oli kõigile uus ja seda oli koheselt tunda ka mängu pildis. Järjest enam hakkasid vastased suruma ja FC Elva tegeles peamiselt kaitsmisega. 83. minutil sai järjekordse standardolukorra järel vastane peaga löögile ja kahjuks täpselt ristnurka. Oli tunda, et viimase kuu tihe mängugraafik ja võitluslikud mängud on röövinud särtsu. Siiski proovis veel Elva mängu päästa, tõstes Küti ründesse. Seekord risk ei õigustanud ja vastased kasutasid hõreda kaitse lisaminutitel ära. Kontrarünnakul oli täpne Meshcheryakov ning kohe kõlas ka lõpuvile. Kahjuks teine kaotus järjest, kuigi mehed andsid endast kõik, mis sellel päeval sees oli. Täname kohale tulnud fänne ja peale puhkust oleme kindlasti taas võidulainel.

(kokkuvõte Veiko Kütt)

Liigatabel

HÜJK Emmaste - Tallinna FC Flora III3 : 0
Tallinna JK Dünamo - Pärnu Linnameeskond2 : 3
Nõmme JK Kalju II - JK Sillamäe Kalev II0 : 3
Kohtla-Järve JK Järve - Tallinna FC Ararat TTÜ26.06.13 19:30

Suur jalgpalliõhtu 2. juulil kell 19:00 Elva linnastaadionil, kohtuvad FC Elva ja Riia FS METTA (Läti kõrgliiga meeskond). Saame testida ennast Baltikumi tippvõistkonnaga, ole kohal ja laulame võistkonna toetuseks!