2018. aasta lõpu seisuga tegutses klubis 564 liiget. Nende hulgas juhid, treenerid, mängijad, vabatahtlikud, tantsutüdrukud ja fännid.
 
2018nda aastal alguses liitus klubiga Rain Suits, kellest sai FC Elva esimene klubi kogukonnajuht. Kogukonnajuhtina hoolitseb rain kodumängude korraldusliku poole eest, turniiride ja ürituste ettevalmistamist ja mänguväljakute korrashoidu. Samuti alustas Rain meie pisikeste lasteaialaste treenimist.

Alustasime aasta alguses koostööd Decoraga. Ametlik koostööprojekt sai allkirjastatud FC Elva auhinngalal. Koostööna pani Decora meie Nike Arena Elva kunstmuruväljakule püsti valgustuse, et mängijad saaksid ka õhtuti heades tingimustes trenni teha. Samuti saavad FC Elva liikmed koostöö raames taotleda endale püsisoodustust Decoras -14%, mis kehtib kõigis Decora kauplustes. FC Elva alustas koostööd ka ABC Motorsiga. Koostöö tõi FC Elva esindusmeeskonna fännideni uue mängu - automängu! Mängu auhinnaks oli korralik kasutatud auto ABC Motorsi poolt, mille võitis hooaja lõpus toimunud loosis Lisete Pent! Sellest sündis üks lahedamaid FC Elva auhinnaprojekte läbi aegade.

Jaanuari lõpus lõppes FC Elva Indoor Cup 2017/18. Turniirist võttis osa 145 võistkonda ning nendes mängis kokku lausa 1424 mängijat. Uuendusena kasvas live ülekannete maht, pilti jõudis 2018. aastal peetud 6 laste turniir läbi Facebooki ja lisaks näidati Delfi TV vahendusel meeste turniiri. Uuendus osutus igati edukaks.

2018nda aastal toimus klubi ajaloos esimene meediakoolitus. Koolitusel osales 13 huvilist. Koolitusel õpetati, miks ja kellele sisu luua. Samuti proovis iga osaleja ise luua sisu sotsiaalmeediasse ja klubi kodulehele kirjutada uudise. Samuti tehti koolituse raames valmis esimese aprilli uudis, et fännidele põnevust pakkuda.Nimelt leidsime, et Santos, Welco ja Elva võiksid just esimesel aprillil ühineda. Samuti toimus esimene Kagu-Eesti Eesti Jalgpalli Liidu talenditreening just Elvas! Tegemist oli U14 ja U15 noormeestele loodud projektiga, mille raames said noormehed ühe hea isatrenni nädalas ning paremad mängumehed ka võimaluse osaleda mängudes teiste Eesti talendigruppide vastu.

Aasta aprillikuus avasime uue trennigrupi naisharrastajatele, mille treeneriks sai Marie Pau. Esimeses trennis oli kohal ligikaudu 22 osalejat. Grupp treenib tänase päevani ning kõik uued liikmed on trenni oodatud!

12.05-13.05 toimus Elva Elite Cup 2018. Elva Elite Cupil osalesid mitmed nimead võistkonnad näiteks FC Köln ja Inglismaa meistrivastjas mängiv West Ham United. Tegemist oli kahe päevase turniiriga, milles osales 14 võistkonda.
Maikuus lõpus toimus Nike tüdrukute jalgpallipäev 2018! Jalgpallipäeval osales 38 noort vägevat tüdrukut ning üritus möödus igati edukalt.

Suve keskel juuli kuus osalesid meie noored kuue võistkonnaga Soomes Vantaa Cupil, kust U13 poisid tõid koju vägeva esimese koha! Turniiril osalesime U13, U12, U11, U10 ja U9 vanuseklassis.

Augustikuus toimus FC Elva Jalkafest 2018! Jalkafest pakkus osalejatele vingeid elamusi ning tõi palju positiivset tagasisidet! Kaks päeva olid sisustatud nii sportlike, aktiivsete, meelelahutustlike kui ka ühendavate tegevustega. Smileri konstert ja Arka & Co jätkupidu, millega pandi Jalkafestile punkt, tõi kohale ligi 800 huvilist! Samal kuul rahuldas KÜSK projekti "FC Elva kunstmuruväljaku ja muruväljaku finantvõimekuse arendamine". KÜSKI avaseminar projekti kohta toimus Verevi Motelli seminariruumis, kus osalesid FC Elva tegevjuht, vabatahtlikud ja Milos OÜ esindaja Brit Mesipuu. Kohapeal tutvustati projekti eesmärke ja tegevusi.

Suvi lõppes Elva Cup 2018 turniiriga, mis algas raskelt, kui peakorraldaja viimasel hetkel korraldamisest loobus, kuid uued korraldajad said turniiri tegutsema. Turniir kestis 6 päeva järjest ning turniiril osales 85 võistkonda, milles kokku võistles 961 mängijat.

Sügise alguses liikusid klubist eemale Andris Altsaar, kes läks Inglismaale treeneriametit õppima ning Kristjan Moorast, kes olude sunnil taandus tegemistest ja liikus uutele jahimaadele. Sügis tõi palju ka positiivses võtmes külastusi, kui David Roufpanah käis klubil külas ning viis läbi koolitusi, treeninguid ning samuti toetas FC Elva esindusmeeskonda üleminekumängudel.

Sügise lõpus lõppes Elva Lahtised Meistrivõistlused minijalgpallis 2018. Peale nelja etappi toimus tänuüritus, kus tunnustati turniiri kokkuvõttes parimaid. Naiste etappidel saavutas esimese koha naiskond JK Vutineiud, kes kogus nelja turniiriga lausa 36 punkti. Meeste etappide kokkuvõttes saavutas esimese koha RDÜ, kes kogus nelja etapi jooksul 37 punkti!

Detsembrikuus pandi aastale punkt Sportland klubiliigaga kui klubisisese turniiri teine hooaega lõpetati rannaetapiga. 2004-06 vanuseklassis saavutas esimese koha Elva Dinosaurused, 2007-08 vanuseklassis Elva Antsud ning 2009-10 vanuseklassis Annikoru Valge.


Võistkondade teekond 2018

Esindusel oli vägev hooaeg. Esiliiga avamängus võideti Tartu FC Santost! Järgnevalt mängiti viiki Tallinna Kaleviga ning kaotati FC Flora U21 meeskonnale. Pingelises derbimängus võttis esindus uhke võidu! Peale paari kaotust tuli esindusmeeskond tagasi ning võttis kodus kolm võidupunkti! Sellega mehed ei piirdunud ning juba järgmises mängus nopiti taas kolm võidupunkti. Hooaeg jätkus kordamööda kaotuste ja võitudega esindusmeeskonna jaoks. Esindus astus sammu edasu - meeskond liikus karikavõistlustel uude vooru, kui 1/32 dinaalis alistati FC Eston Villa tulemusega 4:0. Kui eelmine mäng võitis derbimängus just meie meeskond, siis juulikuu lõpus lõppes derbimäng Tartu JK Welco vastu viigiga. Esindus teenis suve lõpus ajaloolise viigipunkti, kui mängiti viiki Rakvere JK Tarvase vastu! Sügist alustasid mehed edukalt kui võeti võit Flora duubli ja Tartu JK Welco meeskonna vastu. Sügisel tehti ka ajalugu karikavõistlustel, kui 1/8 finaalis kohtuti Viimsi JK II võistkonnaga ning võeti 3:0 võit! Meeskond jõudis hooaja lõpus üleminekumängudele kui tuli hakata lahinguid pidama FC Kuressaare meeskonna vastu. Esimene mäng kaotati seisuga 0:1, kuid kõrgliiga lootus oli tol hetkel veel elus. Esindus pingutas meeletult teises üleminekumängus, kuid taas kaotati 0:1 ehk 2018ndal hooajal jäi kõrgliiga veel püüdmatuks.

FC Elva II näitas 2017nda aasta kolmandale võistkonnale sisu. Duubel jätkas hooaega edukalt ning saadi väravaluugidki valla kui kaks debüdanti skoorisid. Derbi kohtumises FC Lootose vastu võeti ilus 2:0 võit! Duubel sai Väikse karikavõistlusele järgmisesse ringi kui 1/32 finaalis alistati külalisi tulemusega 2:0. Duubel võttis vahepeal järjest 2 võitu, kuid kolmandat võitu kahjuks koju ei toodud. Peale paari kaotust suudeti kodus alistada JK Tulevik III võistkond 1:0! Hooaja keskel ei saanud duubel mängu käima ning mitu mängu pidi võistkond leppima napi kaotusega. FC Elva II suutis mängida hooaja jooksul mitu korda pealtvaatajate närvidega. Üheksamehelise FC Tarvastu võistkond alistati kindlalt ning järgmine mäng võeti juba võõrsilt viik, kuid üleminekumängudelt polnud veel meeskond päästetud.

U19 alustas Eliitliigat 1:1 viigiga JK Auguri vastu. Esimeses kodumängus suutis U19 võistkond tulla välja 0:2 kaotusseisust ning suutsime viigistada! Vastu võeti ka mitu kaotust, millest üks oli näiteks FC Levadiale.

U17 Eliitliiga avapauk toimus lumetormis. Meie noormehed võitsid 2:1. Järgmine mäng kodus võeti juba teine võit ja jätkati täiseduga. Hooajale lisandusid ka kaotused, mis olid kindlasti võistkonna jaoks väga õpetlikud. Aprillikuus võttis U17 võistkond viimase minuti väravast 1:0 võidu! Augustikuus mängiti samuti edukalt kui pealinnast toodi 4:1 võit. Sügist alustasid poisid vägeva thrilleri pakkumisega, mida õpiti esinduselt ja duublilt.
U15 poisid alustasid hooaega suure 14:0 võiduga!

Esindusnaiskond alustas 2018ndat hooaega viigiga Nõmme Kalju FC naiskonna vastu! Oma esimeses kodumängus FC Flora vastu noppis naiskond uhke 4:3 võidu! Aprillikuu lõpus pidi esindusnaiskond võtma vastu oma esimese kaotuse. Paar kaotust oli seljataga, kuid naised alla ei andnud. Koduväljakul võeti magus võit Nõmme Kalju üle, kuid peale seda pidi võistkond leppima korraliku saunaga liigaliidritelt ehk Pärnu JK II naiskonnalt. Suve keskel kui väljas lõõmas 28 kraadi käis esindusnaiskond Viljandis ning tõi koju magusa 6:0 võidu! Järgmises omavahelises mängus enam nii kergelt väravaid ei tulnud ning Viljandit sõideti järgmine kord koju 2:2 viigiga. Suve lõpp oli naiste jaoks raske kui järjest tuli vastu võtta mitu kaotust ning nii mõnigi neist tasemest allpool olevast mängust. Naiskond lõpetas hooaja vägeva tugeva mänguga Saku Sportingu naiskonna vastu kui kodus mängiti 2:3 seisule karikamäng. Naised võitlesid nii hullult, et 90 minutist ei piisanud ning kui seis oli 2:2 pidi kohtunik andma teada, et mäng läheb lisaajale.

U15 tüdrukud alustasid samuti hooaega võidukalt! Kodus võeti uhke 5:0 võit JK Saarepiiga vastu! Järgmises mängus pidid tüdrukud kahjuks tunnistama vastase paremust. Kaotus tüdrukuid ei morjendanud ning toodi koju suur 8:0 võit vs JK Keila. Tüdrukud jätkasid hooaega edulainel. U15 tüdrukud pidid vahepeal võtma vastu hooaja kõige suurema kaotuse 0:10. U15 tüdrukud võitlesid terve hooaega tuliselt, kuid nii mõneski mängus ei suudetud koju punkte jätta. Suve jooksul käidi ka mitu korda Saaremaal mängimas ning kord tuldi tagasi võidu, kord kaotusega. Kui tabel jaotus kaheks, siis jäid U15 tüdrukud tabeli teise poolde 9ndale kohale ehk tulemas olid võrdväärsed või mõne mängu puhul lihtsamad mängud.