Noorel, kuid ambitsioonikal Elva jalgpalliklubil on suured sihid!

Jalgpalliklubi FC Elva on oma esimese lühikese hooajaga lõpusirgele jõudnud ning selle auks toimus 19. jõulukuupäeval Elva Algkoolis klubi liikmetele ja nende vanematele pühendatud jõulupidu. Söödi torti ja joodi morssi ning tänati kõiki vutimehi aktiivse osavõtu eest. Parimatele pallipoistele olid jõuluvanal eriti suured jõulupakid. Samuti peeti meeles ka neid, kes olid möödunud hooaja jooskul klubile oma toetava õla alla pannud.

Tänaseks päevaks on klubis juba 225 liiget

Jalgpalliklubi Elvas on täie hoo sisse saanud ning kuu aega on käinud treeningud. Kuuajalise tegustsemise perioodil on ennast klubi nimekirja registreerinud 225 poisssi, mis on Lõuna-Eesti kohta väga hea näitaja. Neist 160 käivad treeningutel Elvas ning on pärit peamiselt Elvast ja selle ümbruskonnast, 26 poissi käib treeningutel Nõos ning 39 käib treeningutel Otepääl. Vanusgrupiti on osavõtjaid 5 – 18 eluaastani. Arvuliselt on kõige rohkem 12 aastaseid poisse.
Treeningud toimuvad Elva Algkooli ja Elva Gümnaasiumi võimlates ning võimaluse korral ka väljas. Treeneriteks on Jaanus Reitel ja Margus Ivask. Jaanus Reitel on vaatamata oma noorusele, suutnud poisid regulaarselt treeningutel käima panna ning tema õlul lasuvad kõik treeningud Elvas ja Nõos. Margus Ivask, kes on ka jalgpalliklubi president, on võtnud enda hoole alla jalgpallihuvilised poisid Otepäält.

Jaanuarist alustab tööd uus treener

01. jaanuarist on Jaanusele ja Margusele appi tulemas uus treener, kelleks on Urmas Kirs. Tema koduklubiks on FC Flora ning ta on endine Eesti rahvuskoondise mängija. Eelmisel hooajal mängis ta Soome jalgpallikoondises paremkaitsjana. Teda on pärjatud väga paljude au-hindadega. Ta on väga huvitatud jalgpalli arendamisest Lõuna- Eestis ning peale koolivaheaega alustab ta Elva poistega tõsiseid treeninguid. 

Jalgpalliklubi esimesed saavutused

Esiliiga klubi FC Elva (endine FC Viljandi) on teinud avalöögi eesti jalgpallimaastikul, võites oma esimeses kohtumises FC Pärnu Tervist 1:0 ning esinedes hästi ka Aastalõputurniiril Tallinnas. Esiliiga meeskond on suureks eeskujuks oma noorematele kolleegidele ning igal väikesel vutimehel on soov nendega samaväärseks või isegi paremaks saada.

Sponsoritel FC Elva arengus suur tähtsus

Tänapäeval ei saa ükski klubi ilma sponsorite abita, seega pööratakse sponsorpoliitikale jalgpalliklubi arengus erlilist tähelepanu.
Klubi sponsoriteks on Elva Linnnavalitsus, Monte Carlo, AS Jalajälg, poodidekett Sportland, Postimees, Elta Puit, Waide Motell ja Mäkitorppa. Mäkitorppa ja Sportland pakuvad oma kliendikaartidega soodsaid tingimusi soetamaks nende poolt müüdavaid tooteid. Mäkitorppa poolt pakutav soodustus, kus 1 krooni eest telefoni omanikuks võib saada iga jalgpalliklubi FC Elva liige, mis annaks treenerile võimaluse enne treeningut saata treeningrupi liikmetele meeldetuletav SMS lühisõnum.
Siinkohal annab jalgpalliklubi edasi suured tänud oma sponsoritele ning usub jätkuvasse koostöösse.

Innovatiivsus on arengu võti

Jalgpalliklubi on oma eesmärgiks seadnud arendada atraktiivset ja innovatiivset kommunikatsiooni sihtturuga. Lähiajal avab klubi ka oma internetilehekülje, mis annab võimaluse kõigil soovijatel leida sealt igasugust infot klubi tegemiste ja eesmärkide kohta. Suhtluses klubiliikmetega on väga oluline osa ka e-mailil.
Olles ennast juba Elvas, Nõos ja Otepääl kenasti sisse seadnud, astub klubi järgmised sammud laienemise suunas ning esimesteks piirkondadeks, kuhu laienetakse, on Puhja ja Tartu. Seega peaks suve hakuks olema klubi laienenud juba 450 – 500 liikmeni.

Et tänapäeva üha globaliseeruvas ühiskonnas õigest rongit mitte maha jääda, tuleb oma sihid täpselt määratleda. FC Elva on seda teinud, seades oma missiooniks: parema ja sportlikuma Elva ja Lõuna-Eesti nimel!

Are Altraja kokkuvõte 2000. aasta sügisest ja 2001. aasta plaanid